Az MKB SzépKártya után az OTP SZÉP Kártya volt az első, amely használható a Takarékbank és az UniCredit eladáshelyi (POS) termináljain. A pihenő kártyát kibocsátó bankok – így a K&H is – fontosnak tartják a keresztelfogadást, azaz a kártyák kölcsönös elfogadásának megoldását.
Továbbra is dolgoznak a SZÉP Kártya átjárhatóságának megkönnyítésén a kártyakibocsátó pénzintézetek. A keresztelfogadás kérdésének technikai megoldása sem akadály. Az OTP, a K&H és az MKB termináljain a pihenőkártyával való fizetés elméletileg mindenhol, gyakorlatilag a legtöbb helyen akadálytalan.
Ezen felül, a SZÉP Kártyákkal más, nem kártyakibocsátó bankok POS termináljain is lehet már a szolgáltatásokért fizetni, főleg, hogy egyre több POS terminál már bankfüggetlen. Korábban az MKB Bank jelezte ügyfeleinek, hogy az MKB SZÉP Kártya a kibocsátó bankok termináljai mellett az UniCredit, a Takarékbank, valamint az Erste Bank termináljain is alkalmazható, az utóbbi években pedig szinte minden bank fogadja a pihenőkártyát.
Időközben az OTP Pénztárszolgáltató is közleményt adott ki arról, hogy a kártyabirtokosoknak lehetőségük lesz egyéb más pénzintézetek, így az UniCredit, valamint a Takarékbank egyes termináljain is használni a SZÉP Kártyát.
A K&H Bank volt az első, aki teljesítette azt a feltételt, hogy a zavartalan működés érdekében a három Pihenőkártya kibocsátó pénzintézet termináljai elfogadják egymás kártyáját.
A Széchenyi Pihenő Kártyáról szóló jogszabály ugyanis előírja, hogy amennyiben a SZÉP Kártya elfogadóhelyen egy termináltípus egy fajta (egy adott kibocsátótól származó) SZÉPKártyát elfogad, úgy minden más típusú (a további kártyakibocsátók által gyártott) kártya elfogadására is alkalmasnak kell lennie.